Yüzme Havuzları

Sudaki bakterileri yok etme aracı olarak klorlamanın yararları tartışmasızdır. Ancak son yıllarda dirençli bakteri türlerinin ortaya çıkışı, legionella'nın keşfi ve klor bileşikleriyle ilişkili diğer problemler, aralarında Ekolit Teknoloji ürünlerinin öne çıktığı alternatif su arıtma sistemlerine olan ilgiyi artırdı.

Yüzme havuzuna sürekli olarak EcolyTech-ECPA cihazları ürettiği Hipokloröz Asit  solüsyonları enjekte edilmesi, yüzme suyunu klorun olumsuz etkileri olmadan güvenli hale getirir.  Hipokloröz Asit solüsyonları havuz suyunun pH seviyesini kimyasal pH  düzenleyicileri kullanmadan havuz suyunun  pH   nötr 7.0 - 7.2 seviyede tutar, tüm bakterileri, viral organizmaları, mantarları ve algleri yok eder. Bu özellikle klorla arıtılmış suya maruz kalma, deride tahrişe ve gözlerde yanmaya neden olmaz. Filtreler,Borular, pompalar ve kullanılan diğer ekipmanlarda aşınma, kirlilik birikimi vs gibi sorunlar kalkacağından bakım giderleri önemli derecede azalır, Filtre yataklarının sterilliği korunarak filtrelenen suyun ikincil kirlenmesi önlenir.

Klor kokusunun ortadan kalkması, gözlerde yanma hissinin olmaması ve olumsuz cilt reaksiyonları, suyu yüzmek için daha keyifli bir ortam haline getirmektedir. . Havuz dezenfeksiyonu için harcanan giderler, hipoklorit, pH, yosun ve diğer kimyasal çözeltilerin uygulamasına göre en az 10 kat daha ekonomiktir.                

Hipokloröz Asit çözeltisini T.C.Bakanlığın, T.Halk Sağlığı, FDA, EPA, CDC, USDA Kurumları’nca Biyosidal Ürün Ruhsatnamesine sahiptir. CAS NO: 7790-92-3 tanılamaktadır.

     Yüzme havuzları için, EcolyTech-ECPA cihazları ürettiği Hipokloröz  (1000 ppm, 6.5- 7.0 pH) çözeltisinin uygulanması:

 • 1:1000 litre oranında günlük olarak eklenmesinin suyun etkili bir şekilde dekontaminasyonunu garanti eder.
 • Havuz suyu etkin şekilde temizlenir, Klor kokusu olmaz, Kolay ve zahmetsiz bakım sağlar. Çalıştırma giderleri son derece düşüktür.
 • Yüzme havuz dezenfeksiyonunda HOCl( hipokloröz asit) çözeltisinin kullanılması T.C.Bakanlığı, T.Halk Sağlığı, FDA, EPA, CDC  talep ettiği standarta uygun ve Ruhsatnamesine sahiptir. CAS NO: 7790-92-3 tanılamaktadır.
 •  Laboratuvar analiz raporları yüzme havuzlarında arıtılan suyun kimyasal bileşiminin gerekli standartlara uygun olduğunu yürütülen mikrobiyolojik deneylerden elde edilen verilerle de doğrulanmaktadır. 
 • Havuz dezenfeksiyonu için harcanan giderler, hipoklorit, pH, yosun ve diğer kimyasal çözeltilerin uygulamasına göre en az 10 kat daha ekonomiktir.

 

YÜZME HAVUZLARINDA HOCI DÜZENLİ KULLANILDIĞINDA

RİSK AZALTMA

İşletmede enfeksiyon riskini azaltırsınız, Sağlık Bakanlığının kürarlarına uyumlu uygulamaları.

DOĞAL, EKONOMİK

Elde ettiğiniz HOCl maliyeti 0.01€, doğal, toksin madde içemeyen Dünya Sağlık örgütleri tarafından onaylı.

MÜŞTERİ ve PERSONEL

Personelin kimyasal konsantrelerden çalışma solüsyonları hazırlamasına gerek kalmaz, güvenli dezenfeksiyon

EKOLİT - DEZENFEKTAN SATIN ALIMINA KARŞI ÇAĞDAŞ BIR ALTERNATIF.

AVANTAJLAR:

 • Ticari İşletmeler doğrudan kullanım noktasında dezenfektan elde etme
 • Yerinde EcolyTech-ECPA cihazı ile üretilen Hipokloröz asit dezenfektanı geniş bir etki yelpazesine sahip, ekonomik, kaliteli ve güvenlidir,
 • Hipokloröz asit çözeltisi Sağlık Bakanlığı ve birçok Dünya Sağlık örgütleri tarafından onaylıdır.
 • Dezenfektanın üretimi, kullanımaya hazır, gerkli miktarda ve doğru zamanda üretimi
 • Düşük üretim maliyeti: 1 litre Hipokloröz asit üretimin maliyeti sadece 0.01€
 • Hipokloröz asit üretimini için: su + tuz + elektrik kullanılır.

TEKLIFIMIZ

Bir kez satın aldığınız EcolyTech-ECPA cihazı ile;

 • Dezenfektan satın alımına bağlı kalınmazsınız,
 • Dezenfektanı uyguladığınız noktasında düzenli ve gerekli miktarda alırsınız,
 • lojistik, paketleme, depolama ve imha masraflarından tasarruf edersiniz.
EcolyTech-ECPA YÜZME HAVUZU BAĞLANTI ŞEMASI